standard

Textil v interiéri 0

plst5

Často sa stretávame s názorom, že textilné doplnky v interiéri sú iba zbytočnými lapačmi prachu. Nazvime ich skôr „užitočné“ a pozrime sa, ako to funguje. Nedokážeme úplne zabrániť tomu, aby jemný prach z vonku prenikal do interiéru, usadzoval sa na nábytku a víril sa pri pohybe vzduchu, ale ak na okná zavesíme záclony alebo závesy, máme reálnu šancu, že sa na nich aspoň časť prachu zachytí a neprenikne ďalej do miestnosti. Textílie potom stačí raz za čas vyprať a usadeného prachu sa tak zbaviť.

Ak vás láka minimalistický koncept, a dokonca ho bez „zbytočných“ textílií aj zrealizujete, možno vám v ňom bude časom niečo chýbať. Zrejme sa vám nebude dostávať pocitov útulnosti a bezpečia, a tie by doma rozhodne chýbať nemali. V interiéroch bez textilných prvkov  totiž býva nepríjemná akustika a priveľmi ostré, neosobné svetlo. Veď aj priekopníci funkcionalizmu používali v obytných interiéroch kvalitné perzské koberce a na oknách hodvábne závesy.

Textil má skrátka veľkú moc zútulniť interiér. Vnáša do miestnosti pohodlie, teplo, súkromie, farebnosť, vzory a pestrosť štruktúr. Výhodou textilu je aj to, že je pomerne flexibilným doplnkovým prvkom. Umožňuje tak nielen sezónne, ale aj trendové obmeny interiéru. Pomocou textílií dokážete rýchlo a s relatívne nízkymi obstarávacími nákladmi zmeniť vzhľad celého priestoru. Tak sa do toho pustite!

No Comments Yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>