standard

Správny opasok pre každého 0

textilny-opasok

Opasok je módnym doplnkom, ktorý by nemal chýbať v garderóbe ani mužom, ani ženám. Opasok má nielen praktickú funkciu, ale mal by na oblečení pekne vyniknúť a ladiť s celkovým vzhľadom. Opasky sa vyrábajú z rôznych materiálov, z kože, koženky, alebo z látkových materiálov. Pri výbere opasku je tiež dôležitá aj pracka. Pracky mávajú rôzne tvary, od klasických až po extravagantné.

Opasky dokážu opticky vyformovať postavu a dokonca aj zakryť nedostatky, preto je výber dobrého opasku taký dôležitý. Pri mohutnejšom type postavy sú vhodné široké opasky, ktoré sedia na bokoch, úzke opasky zatiahnuté v páse sú vhodnejšie najmä u štíhlych žien. Opasky vyniknú na nohaviciach, sukniach a dokonca aj na šatách. Je však dôležité aby bol opasok zladený s ostatnými doplnkami, kabelkou, alebo topánkami tak, aby spolu tvorili efektný súlad.
U klasických opaskov sa šírka opasku zvyčajne volí podľa šírky pútok na nohaviciach, respektíve sukní. Dĺžka opasku závidí od obvodu pása. Niektoré opasky, najmä u žien, sa nosia na bokoch. Preto takýto opasok musí byť samozrejme dlhší.

No Comments Yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>